Dokument v přípravě
Rezidence
1996 - 2016

Červen 2013

Hudba potichu i nahlas

10. června 2013 v 16:46 Akce

Milada Bábíková již v raném věku projevovala zálibu v malování přírody, zejména květin, později se zabývala i kreslením portrétů a módními návrhy. V době druhé světové války se přihlásila ke studiu na Uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Před zahájením školního roku však byla totálně nasazena na práci v Německu. I zde se ve volných chvílích věnovala kreslení portrétů. V posledních dnech války se po útěku z Německa dostala spolu s rodiči do Šardic. V roce 1945 nastoupila jako učitelka do místní mateřské školky, kterou vyzdobila malbami z pohádkových příběhů. V padesátých letech byla ze školství propuštěna z politických důvodů. Začala se věnovat olejomalbě.

Oblíbeným tématem její tvorby jsou zejména zátiší - květiny i plody. Záliba v malování, která jí provází celý život, ji pomáhá překonat mnohá nelehká období jejího života a přinášela jí radost a životní optimismus.

Své celoživotní lásce se věnuje dodnes i přes svůj věk.


Bývalý horník a zámečník, dnes malíř samouk Zdeňek Chludil tvořící v Mistříně chodil do lidušky jen rok v deseti. Přesto je jeho tvorba jedinečná. Má v sobě obrovský talent, nejen pro malbu postav a portrétů, které maluji i z paměti, ale také malování krajin a esoterických zářičů.
"Nejde však o malování s předlohou nýbrž precizní přenos představy na plátno", což zvyšuje emoční náboj jeho děl.

(Práce lze zakoupit)
Obrázek vzat z facebookové stránky autora.Jozef Mičic je původem ze Slovenska, momentálně žijící v Brně. Lektor, grafik a fotograf-samouk v jedné osobě. Ve své volné tvorbě se věnuje převážně focení krajiny, specificky krajinnému detailu, kde se snaží hledat kompozice, které se možná na první pohled ztrácejí v krajině jako celku. Na rozdíl od dokumentárních snímků krajiny dává vyniknout spíš netradičním až abstraktním motivům. Malebná krajina v okolí Šardic skýtá pro tento styl fotografování neuvěřitelně mnoho možností, v každé roční době.

Ve své tvorbě často a výrazně využívá různé techniky digitálního spracování, k posílení dojmu z fotografie a zvýraznění estetična.
(Fotoobrazy lze zakoupit na: www.jozefmicic.sk)