Dokument v přípravě
Rezidence
1996 - 2016

ARTRECYCLES

28. prosince 2016 v 18:13 | Pavel Foltýn |  Systémové zprávy

UMĚNÍ OBNOVY A SPOLEK PRO OBNOVU VŠEHO, CO SE TOČÍ


ARTRECYCLES (ártresikl) je univerzálním názvem estetické tvorby (art - umění) obnovující (recyklující) stará díla, stroje a převážně motocykly (motorcycles). ARTRECYCLES je také volným sdružením osob se zájmem o umění, historii a historická vozidla (HV), které koná alespoň jednou za rok setkání historických vozidel s vyjížďkou, soutěžemi a večerní hudební zábavou. ARTRECYCLES VETERAN CLUB není nikde jako organizace registrován. Jeho členem může být kdokoliv dobrých úmyslů (čestný), se zájmem o umění, historii, historická vozidla a činnosti s provozováním související. Cílem ARTRECYCLES VETERAN CLUBU jesdílet společnou radost i starost s provozem historických vozidel spojenou. ARTRECYCLES VETERAN CLUB má aktivní základnu od roku 2005 v Šitbořicích (2003-5 v Šardicích). Motorem (tahounem) setkání HV je Tomáš Bedřich a jeho přátelé. Starterem (iniciátorem) setkání HV, autorem názvu, plakátů, programu a moderátorem je Pavel Foltýn. Monitoring (medializace)akcínám mírně vázne. Vyjížďka HV je zaměřena na poznávání technických unikátů, historických míst, výtvarných expozicí a přírodních krás JV Moravy.


Ukázka plakátu, recyklované perovky ze starých časopisů Svět motorů na připravovaných plakátech a realizované trofeje pro účastníky setkání historických vozidel, vytvořené Pavlem Foltýnem v jeho šardickém atelieru.


Veteránské momentky ze setkání historických vozidel s vyjížďkou konané v Šardicích (nahoře) a Šitbořicích (dole).


Tradiční soutěží majitelů HV je jízda pravidelnosti na šitbořické návsi. Diváci dávají hlasy v soutěži o nejkrásnější historické vozidlo v kategoriích auto a moto veterán. Vyjížďky popularizují i méně známá obecní muzea a rozhledny. Pro rodiče s dětmi se v jiném termínu ujímá klubové sportovní soutěžní odpoledne. Soutěží se ve vrhu koulí, střelbě ze vzduchovky, přetahované, badmintonu a hodu na koš. Veškeré aktivity ARTRECYCLES V. C. jsou apolitické.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama